wtorek, 4 października 2016

Święto Wału w Lisewie Malborskim

W sobotę 01.10.2016 r. w Lisewie Malborskim odbyło się Święto Wału - festyn zorganizowany przez grupę młodzieży z Klub Obywatelski "Młody Obywatel" - Lisewo Malborskie w ramach podsumowania trwającego półtora roku projektu zaŻUŁAWialnia, dotowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży - program Równać Szanse 2015. Gośćmi była grupa młodzieży z Wielkopolski oraz sojusznicy wspierający projekt: Nasze Żuławy i Żuławy Wiślane. Żuławski poczęstunek zapewniła firma Żuławskie Smaki. Było bardzo smacznie :)

W programie wydarzenia znalazły się warsztaty wykonania muralu na przystanku autobusowym, gra terenowa oraz warsztaty szablonowe, graficzne i kulinarne.

Bardzo dziękuję za zaproszenie!!! Miło było obserwować Wasze działania w trakcie trwania całego projektu oraz uczestniczyć razem z Wami w zaŻUŁAWianiu innych.

*         *         *

Oto efekty pracy nad muralem, wykonanym przez młodzież na jednym z przystanków autobusowych.
A tak wyglądała praca podczas warsztatów szablonowych i podczas wykonywania nadruków na torbach bawełnianych.Inna grupa młodzieży wykonywała projekty graficzne i nadruki na koszulkach za pomocą drukarki termotransferowej.W trakcie warsztatów kulinarnych młodzież wspólnie z panią Barbarą Mania z Koła Gospodyń Wiejskich w Borętach przygotowywała przetwory z jabłek i śliwek.


*           *           *

W szkole wiszą banery m.in. z przepięknymi fotografiami autorów fanpejdża Nasze Żuławy.*           *           *

Podczas wydarzenia można było także zapoznać się z innymi działaniami zaŻUŁAWialni...... oraz wyrobami. Kubki z nadrukami, torby z nadrukami, pocztówki, przypinki, otwieracze do butelek i inne ciekawe gadżety można zamówić przez facebookowy fanpage zaŻUŁAWialnia.1 komentarz:

  1. Młodzi Żuławianie kochają kolory, mają ciekawe pomysły, które następnie realizują. Ktoś z tych młodych ludzi może w przyszłości być znanym artystą - artystką.Teraz robią pierwsze " kroki " raczej angażują bardziej dłonie. Fotografia Ich 5. z niebieskimi dłoniami szczególnie mi się podoba czyli ta w wiacie.Tobie, Ludwiko należą się słowa uznania za zarejestrowanie tych zdarzeń z kolorami.

    OdpowiedzUsuń